Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Krakowski Kredens

Wędliny, konfitury, nalewki, ręcznie wyrabiane krówki, syropy z dodatkiem ziół, przetwory warzywne, itd. Ponoć wszystkie produkty oferowane przez Krakowski Kredens wytwarzane są przez małe, rodzinne firmy z Krakowa i okolic, w oparciu o sprawdzone receptury (przekazywane często z pokolenia na pokolenie). Jak to wygląda w praktyce?

Nie wiem, kto stoi za marką Krakowskiego Kredensu, bo Alma nie dba specjalnie o ten temat. A szkoda. Lokalna marka to ostatnio nośny temat i takich produktów szuka coraz więcej świadomie wybierających klientów.

Dla mnie KK to póki co ciągle tylko miejsce, w którym można zaopatrzyć się w „prezenty z Krakowa”, które zabieram w podróże. I ewentualnie miejsce, gdzie bez kolejki kupię dobrą wędlinę (ach te parówki panieńskie, których dzisiaj już nie ma!). Nie mam swoich ulubionych produktów. Za to jestem „obrażona” na jeden. Chodzi o czekolady z dodatkami (płatki róży, fiołków itp.). Kiedyś fajna sprawa, bo cała jedna strona była w tych płatkach. Od jakiegoś czasu czekolada bardzo zbiedniała i dodatki są tylko na części widocznej przez przezroczyste okienko opakowania. Bieda 🙁