Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Randka w Krakowie

Wszystkie pytania i najczęściej powracające wątki postanowiłam zebrać w nowej kategorii bloga – Smocze FAQ. To będą bardzo praktyczne wpisy o tym jak przetrwać w Krakowie ;). Na pierwszy ogień idzie miłość:

Gdzie na randkę w krakowie?

Często pytacie mnie o polecane miejsca na romantyczną randkę. Zbliżają się Walentynki więc zmobilizowałam się do szybkiego ogarnięcia tematu. Znajdzie się coś dla lokalsów i nielokalsów. Bierzcie i korzystajcie!

Kolacja w restauracji

Kolacja w restauracji

Jeśli nie jesteś lokalsem i  boisz się, że trafisz w miejsce „pod turystę” (czyli takie, w które już się nie wraca) skorzystaj z moich sprawdzonych adresów:

  • kolacja przy świecach – Zazie, Studio Qulinarne lub Manzana, o której pisałam tutaj
  • bardziej na luzie – Moment, Nova Resto Bar,  Mamma Mia
  • blisko Rynku: Scandale Royal, Soprano Trattoria, Papryczki 5 albo Paese, o której pisałam tutaj

Muzyka na żywo

Lampka wina z muzyką w tle. Brzmi idealnie? Spróbuj po tymi adresami:

Uwaga: wcześniej zadzwoń i upewnij się czy tego wieczoru na pewno grają

DO KINA NA FILM

To może być bardzo fajna opcja, jeśli sprytnie ją zaplanujecie. Naprawdę jest szansa na prywatny seans we dwoje. Szczególnie jeśli zamiast sieciówki wybierzecie kameralne kino i odpowiednią porę (najlepiej w środku dnia pn-pt). Gorąco polecam ARS z wyjątkową atmosferą mini sal (Kiniarnia, Salon, Gabinet).

 

W Ogrodzie Botanicznym

na łonie natury

Chcecie szybko uciec z miasta? Dla takich jak wy Bóg stworzył Ogród Botaniczny – kawałek raju w centrum miasta.  Mega warto szczególnie wiosną gdy wszystko kwitnie i śpiewa: cudowne magnolie, morze tulipanów i narcyzów, rechot żab i mnóstwo ptaków – idealne tło do miłosnych przytulań i szeptów 😉
Niestety ogród jest otwarty dla zwiedzających tylko w sezonie letnim, od połowy kwietnia do połowy października. Sorry, taki mamy klimat.

Zimowa randka

Nic tak nie zbliża ludzi, jak lodowisko. Jeśli nie jeździcie na łyżwach tym lepiej dla randki.  W tym roku można było ślizgać się w kilku miejscach. Poszukajcie aktualnej listy krakowskich lodowisk.

 

 Kładka Bernatka

kładka bernatka

To taki nasz krakowski Most Miłości. Przychodzicie z kłódką, na której wygrawerowane są wasze inicjały, wyznanie miłości, data ślubu itp. Następnie zawieszacie kłódkę na moście a kluczyk wrzucacie do Wisły. Od tej chwili wasza miłość będzie trwać wiecznie! Wiem, że wiele osób przyjeżdża do Krakowa specjalnie na ten rytuał. Jak dojechać do kładki? Pod samą kładkę można dojechać zarówno od strony Podgórza jak i Kazimierza. Zaparkować można na przykład bezpośrednio przy ulicy Podgórskiej lub z gwarancją wolnego miejsca w pobliskiej Galerii Kazimierz (tam można również od razu zakupić kłódeczkę;)).

 

INaczej niż wszyscy

Ale że do muzeuuuuuuum?!? A dlaczego nie? Jeśli muzeum kojarzy się Wam z filcowymi kapciami, nudną wycieczką i zwiedzaniem nieciekawych gablotek to szybko możecie o tym zapomnieć. Współczesne muzea to interaktywne wystawy i dużo fajnej zabawy, jak tutaj Podziemia Rynku.

 

 

Piknik

Piknik

W Krakowie miejsce na rozłożenie kocyka znajdzie się w wielu punktach (Bulwary, Park Jordana, Błonia, Park Lotników Polskich, Park Bednarskiego, itd). Dowód, że piknikować można nawet zimą tutaj.

Jeśli potrzebujecie większej przestrzeni poszukajcie jej za miastem:

  • blisko Krakowa ładnie jest w okolicach starego Kamieniołomu w Zabierzowie i w Dolinie Grzybowskiej
  • trochę dalej mamy jeszcze inne dolinki, np. piękną Dolinę Kobylańską
  • a może piknik nad rzeką? Można spróbować nad dziką Rabą w Dobczycach

 

 

Lanckoronski Rynek

DLA ULTRA ROMANTYCZNYCH

Niedaleko Krakowa znajduje się  miasteczko zwane Romantyczną Lanckoroną. Na tutejszym Ryneczku można wypić kawę a potem udać się na zamkowe wzgórze. Na szczycie znajdują się ruiny zamku a w otaczającym je pięknym lesie można spacerować Aleją Zakochanych lub Aleją Cichych Szeptów. Da się bardziej romantycznie? Nie sądzę!

SZYBKA RANDKA

Nie jesteście zbyt romantyczni i spieszy się Wam? To może randka na torze kartingowym? Od siebie polecam sprawdzony Motodrom przy ulicy Fabrycznej.

Lot balonem

randka na księżycu

Ja daję namiary, a ty lub ty załatw lot we dwoje. Polecam późnym wieczorem, przy milionach światełek i gwiazd.

Nocna schadzka

Kolejny powód by randkować w Krakowie. Jest tak blisko do lotniska w Balicach, że można umówić się na nocny spotting. Do obserwacji polecam jeden z najbardziej popularnych punktów, tzw. górkę na ulicy Spacerowej (dokładne namiary: +50° 4′ 51.56″, +19° 48′ 39.01). Obowiązuje tam zakaz wjazdu, więc auto trzeba zostawić na dole. Górka jest pod szczególną ochroną. Uprzedzam, że ci którzy łamią zakaz bardzo szybko witają się z policją. Włączone światła w parkującym tam samochodzie stwarzają niebezpieczeństwo dla lądujących samolotów, więc zanim złamiecie zakaz pomyślcie. Nie potraficie  kulturalnie zachować się na górce (jakkolwiek to brzmi)? Obserwujcie z kocyka w dowolnie innym miejscu z flightradar24.com.

 

Jeśli na mojej liście zabrakło jakieś ciekawej propozycji dajcie proszę znać.

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Nic Cię nie ominie jeśli zasubskrybujesz tropy smoka na Facebooku. Używasz czytnika rss? Zajrzyj do stopki.