Ten post przygotowałam specjalnie dla rodziców, którzy szukają spektaklu idealnego dla dzieci w wieku poniżej 3 roku życia. Przy imprezach organizowanych dla dzieci zwykle podaje się preferowany wiek i tak jest również w przypadku spektakli GROTESKI. Taką informację można znaleźć w opisie przedstawienia na stronie teatru. Na pewno ułatwia to podjęcie decyzji. Ja jednak ułożyłam swoją listę, która może być wskazówką dla rodziców chcących wybrać się z dzieckiem do teatru po raz pierwszy. Żałuję, ale nie mam zdjęć, więc będzie sam tekst.
Kategoria: Smocze FAQ (Strona 1 z 3)
Souveniry, pamiątki, prezenty z wycieczki – temat tak samo ważny dla turysty, jak i Krakusa, który wybiera się do rodziny nad morze. Co kupić i gdzie szukać pomysłów na prezenty z Krakowa?
Generalnie NIE dla chińszczyzny i straganów. TAK dla lokalnego rzemiosła i regionalnych przysmaków.
Ostatni tydzień lipca w Krakowie to Światowe Dni Młodzieży i dwie różne różne rzeczywistości . Pierwsza to opustoszałe miasto, bo mieszkańcy Krakowa skorzystali z rady prezydenta miasta i wyjechali na urlop. Tydzień temu opisywałam to jako klimat sielanki, ale przyznam, że przejazd przez puste ulice budził również lekko apokaliptyczne skojarzenia. Dziwnie czułam się również w centrach handlowych, gdzie poza małą grupką klientów obecne były tylko ekspedientki i mocno wzmożona ochrona. Bardzo kontrastowo, ponieważ w tym samym czasie Kraków zamienił się w najbardziej gwarne i radosne miasto w Polsce. Tak zapamiętam te dni – zderzenie dwóch różnych światów.
Chciałam Wam przedstawić Polę – aplikację, której wydawcą jest Klub Jagielloński.
Dopadła mnie buka. Siedzę zakopana pod kocem i narzekam na tę porę zarazy i febry. Ale podobno przyszła już wiosna. Kwitną ranniki, śnieżyce, przebiśniegi, ciemierniki i oczary. Wszystkie te niesamowitości można już zobaczyć w Ogrodzie Botanicznym. Tradycyjnie otwarcie Ogrodu odbędzie się w połowie kwietnia… ale w niedzielę 28 lutego można skorzystać z extra wejścia. Jeśli jesteś szczęśliwcem, którego nie dopadło choróbsko znajdź chwilę na spotkanie z wiosną w Ogrodzie w godz. 10-15.
Każde większe miasto boryka się z problemem byle jakiego pieczywa. Jak się okazuje utrzymanie tradycyjnego wyrobu to wyzwanie. Właściciel jednej z małopolskich piekarni żalił mi się niedawno, że brakuje mu rąk do pracy. Młodzi piekarze szukają skrótów i łatwej pracy, a wyrób oparty o naturalne składniki i receptury potrzebuje wysiłku i zaangażowania. Trzymam kciuki za tę piekarnię, tym bardziej, że rodzi się tam jeszcze mój ulubiony małopolski sernik.
Na szczęście w Krakowie z chlebem nie jest jeszcze tak źle. Kto chce znaleźć dobre pieczywo, znajdzie je właśnie w małych, regionalnych piekarniach, gdzie receptura często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Mamy też pieczywo tradycyjne, takie z historią i odtworzoną recepturą.