Jesień to jest ta pora roku, kiedy wszystko co cenne i piękne w Krynicy jest na wyciągnięcie ręki. Jednak nadal nie czuję się gotowa, aby opisać i pokazać miejsca, w których byłam …ciągle jednak za krótko. Potrzebuję zdecydowanie więcej czasu aby pokazać Krynicę taką, jaką lubię. Dlatego dzisiaj tylko wspomnienie.

Właśnie dowiedziałam się, że krynicki Pensjonat wraz z Kawiarnią Wisła zmienia właściciela. Na miejscu okazało się, że trwają już prace remontowe, więc rzeczywiście to już koniec pewnej pięknej tradycji. Zmienia się miejsce, które miało swoją bardzo długą i piękną historię.
Budynek Pensjonatu i Kawiarni Wisła został wybudowany ok. 1880 roku. W swoich progach gościł zacnych gości, m.in. Królową Hollandii Julianę I i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Szczególnie znana i ceniona była tutaj wykwintna kuchnia, o czym pisały lokalne gazety. Po wielu latach, w 1990 roku, właścicielom udało się odzyskać budynek i od tego czasu domowa kuchnia znów pojawiła się pod tym adresem. Z przyjemnoscią tutaj wracałam. Z żalem i smutkiem żegnam się dzisiaj z miejscem, które tworzyło niepowtarzalny klimat w samym sercu Krynicy 🙁

krynica-wisla-zmiana-wlasciciela