Wow. Wow. Wow. Po długiej przerwie wraca do użytku kolejka krzesełkowa na Górę Chełm w Myślenicach. To jedna z najdłuższych tego typu kolejek w naszym kraju – 2006m! Jedzie się 20 minut w jednoosobowym krzesełku, wymachując nogami nad czubkami drzew:) Co ważne kolejka jest przystosowana do jazdy z dzieckiem, można też przewieźć rowery.

To ostatnie ucieszy fanów kolarstwa górskiego, którzy szukają dobrych tras w okolicach Krakowa. Planowane jest przywrócenie trasy downhillowej. Z informacji znalezionych w sieci wynika, że do końca tego roku powstanie oficjalna, jedna z najdłuższych w kraju, trasa rowerowa, gdzie będzie można trenować różne odmiany kolarstwa górskiego. Oł jeah 🙂

A na samym szczycie jest cywilizacja – oprócz wieży widokowej, karczma, grill, huśtawki. Można kontynuować przemieszczanie się i zielonym szlakiem zdobyć inne wzniesienia-Stróża Wierch, Działek i dalej czerwonym szlakiem zejść na Kudłacze (wpis poprzedni). I najważniejsze – można podziwiać naprawdę przepiękne widoki Beskidu Wyspowego.

Mam nadzieję, że otwarcie kolejki to pierwszy krok do przebudzenia się Zarabia, który szczególnie dla Krakowa, może stać się naprawdę atrakcyjną miejscówką turystyczną.

Godziny otwarcia:

– poniedziałek – piątek 09:00-18:00

wjazd/zjazd o pełnych godzinach dla grup powyżej 10 osób kolej uruchamiamy o każdej porze

– sobota, niedziela 09:00-18:00

(co najlepiej sprawdzać na stronie Zarabie Sport, lub telefonicznie pod podanym na stronie nr tel)