Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Gdzie na majówkę?

Jestem świadoma, że dla większości przeciętnych turystów jedyne góry w Polsce nazywają się Zakopane. Gdzieś dalej są Tatry, ale o Pieninach nikt już nie słyszał 😉 Dlatego znów zabieram w te mniej znane strony.

Popularne szlaki pienińskie opisywałam już tutaj. Ale w Pieninach jest znacznie więcej do obadania. Są takie miejsca, w które dobrze jest wybrać się wiosną, bo wtedy jest tam najpiękniej. Zapraszam do Rezerwatu Biała Woda. 

Dojazd

Rezerwat leży na terenie Pienin w części zwanej Małymi Pieninami. Aby tam dotrzeć należy wyjechać z Szczawnicy w kierunku sąsiadującej miejscowości Jaworki. Z samych Jaworek do rezerwatu prowadzi asfaltowa droga, ale można również podjechać na parking położony blisko wejścia do rezerwatu. Parking i wejście do rezerwatu są płatne.

góry z wózkiem

Wyprawę polecam w szczególności rodzicom, którzy szukają łatwych tras do spacerowania z wózkiem. Droga nie jest wymagająca i nawet zwykła spacerówka da sobie tutaj radę. Sam rezerwat jest tak piękny i urozmaicony, że spacer na pewno nie znudzi się dnia następnego i kolejnego, dlatego w spokojnych Jaworkach można zostać dłużej. Jest sporo miejsc oferujących nocleg. Uważam, że to świetna alternatywa dla zatłoczonej Szczawnicy.

Konkrety

Na zdjęciach 🙂