Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Do Bębła na bańki

Niedaleko Krakowa znajduje się miejscowość o fajnie brzmiącej nazwie Bębło. W tym Bęble znajduje się Fabryka ozdób choinkowych ARMAR i to tam dzisiaj Was zapraszam.

W fabryce organizowane są warsztaty malowania bombek/baniek, a więc sprawa jak najbardziej na czasie. Jak to wygląda? Na warsztaty trzeba zapisać się wcześniej – wystarczy zadzwonić i zapytać o wolny termin. Na miejscu przygotowane są już wszystkie materiały. Obecna jest również profesjonalna kadra, która wytłumaczy co i jak, żeby te nasze bombki miały szansę jakoś wyglądać;)

Powiem szczerze, że wcale nie jest to prosta sprawa – elementy dekoracji jakimś cudem znalazły się również na moich włosach (farbki) i swetrze (brokat). Ale naprawdę najważniejsza jest zabawa! Czasami można odkryć ukryte talenty. Prace niektórych dzieci wyglądały niesamowicie!

Warsztaty zdobienia bombek
Do dekorowania przygotowane są zwykłe okrągłe bombki o różnych wielkościach i kolorach, jak również formy w różnych kształtach (mikołaje, zwierzęta, żołnierzyki). Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie fabryki (w tym samym czasie wasze bombki wędrują do suszarni) podczas którego omawiane są wszystkie etapy produkcji. A na zakończenie jeszcze wizyta w firmowym sklepie, gdzie można stracić nie tylko głowę (chyba już wiem na co będzie zbierać moja świnka-skarbonka przez kolejny rok).

Takich bombek nie widziałam jeszcze nigdzie! No bo kto widział bombkę nosorożca albo bombkę fokę? Są też takie oryginały jak bałwan na rowerze i myszka robiąca wełniany szalik na drutach 🙂 A czy ktoś widział kiedyś bombkę z oświadczynami? Daje radę 🙂

Warsztaty zdobienia bombek

bańki

Jednak najbardziej spodobały mi się wielkie artystyczne anioły. Cudowności! Nie mogłam również nie zwrócić uwagi na typowe krakowskie bombki, po prostu piękne. Pamiętacie tekst o krakowskich pamiątkach? No to jest właśnie to miejsce!

Więcej informacji o warsztatach tutaj.

Warsztaty zdobienia bombek

bańki