Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Kategoria: Plany na weekend (Strona 1 z 3)

Do Bębła na bańki

Niedaleko Krakowa znajduje się miejscowość o fajnie brzmiącej nazwie Bębło. W tym Bęble znajduje się Fabryka ozdób choinkowych ARMAR i to tam dzisiaj Was zapraszam.

Czytaj dalej

JEDYNIE – farma dyń koło Krakowa

Na blogu mnóstwo zapytań o farmę dyń w okolicach Krakowa, dlatego dzisiaj odwiedziłam najsłynniejszą z nich – JEdynie.

Czytaj dalej

Pensjonat i Kawiarnia Wisła

Jesień to jest ta pora roku, kiedy wszystko co cenne i piękne w Krynicy jest na wyciągnięcie ręki. Jednak nadal nie czuję się gotowa, aby opisać i pokazać miejsca, w których byłam …ciągle jednak za krótko. Potrzebuję zdecydowanie więcej czasu aby pokazać Krynicę taką, jaką lubię. Dlatego dzisiaj tylko wspomnienie.

Czytaj dalej

Motylarnia

Rośnie nam koło Krakowa piękne miejsce, gdzie można usłyszeć trzepot małych skrzydełek.

Czytaj dalej

Tężnia solankowa w Wieliczce

Pomysł na weekend. Na podratowanie płuc po smogowy tygodniu. Aż dziwne, że w Krakowie tak mało osób wie o istnieniu tężni solankowej w Wieliczce. Pojedźcie pooddychać dobroczynnym aerozolem.

Tężnia znajduje się na terenie kopalni. Bilet normalny kosztuje 9zł, ulgowy 4zł. Jest możliwość zakupu karnetów. Szkoda, że parking koło tężni kosztuje więcej niż bilet wstępu. Można dojechać pociągiem (dojście ze stacji ok. 5 minut).

 

Dyniowe pole koło Krakowa

Trwa sezon na dynię. Jeśli macie ochotę odwiedzić farmę dyń to niedaleko Krakowa znajdzie się kilka takich miejscówek. Ja znalazłam dyniowe gospodarstwo w Złotnikach. Nie podaję bardziej szczegółowych namiarów, dlatego, że wystarczy wyjechać w stronę Kielc a dynie same rzucą się w oczy 😉

Czytaj dalej