Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Stary Piec

Zostałam zaproszona przez właścicieli do Restauracji Stary Piec.

Jak wypadł testing pizzy?

Najpierw krótko o samej restauracji. Kategoria miejsca raczej z tych „daleko od Rynku”, bowiem lokal mieści się niedaleko Zakrzówka i Skałek Twardowskiego. Niełatwo odnaleźć go wśród lokalnych ulic i domków jednorodzinnych. W ciepłe dni można usiąść przy jednym ze stolików na tarasie. W środku dodatkowo znajdziecie kącik specjalnie przygotowany dla najmłodszych. Szczególną ciekawostką są czarno-białe filmy wyświetlane na rzutniku. Zastanawia mnie skąd ten pomysł, być może właściciel jest fanem starych filmów.

I wreszcie najważniejsze – można obserwować proces tworzenia pizzy (pan podrzuca ciasto). Moją uwagę przykuł również piec, opalany drewnem, co daje dobry początek.

Co do samej pizzy muszę na wstępie zaznaczyć, że jestem fanką cienkiego ciasta i jest to pierwszy warunek do tego, abym była zadowolona. Pizza z Restauracji Stary Piec spełnia ten warunek w 101 procentach, bowiem tak cienkiego ciasta nigdzie wcześniej nie udało mi się uświadczyć. Mój wybór padł na Cztery Sery i Sycylijską. Połączenie składników tej drugiej naprawdę genialne. I właśnie po nią na pewno tu jeszcze wrócę.