„Restauracja i Kawiarnia U ZIYADA na Zamku w Przegorzałach, to synonim dobrego gustu, smaku i prestiżu” – to ze strony wu wu wu restauracji. Brzmi okrutnie wytwornie i dokładnie określa klimat tego miejsca. Jest też mowa o pięknych wnętrzach i wspaniałym tarasie z jeszcze wspanialszym widokiem. Trudno się z tym nie zgodzić. Doprawdy wyjątkowe jest to miejsce. Ale.. no właśnie, jest jedno „ale”.

halooo, czy tutaj ktoś obsługuje?

Gdy czytam o miłej obsłudze to zgodzić się już nie mogę a nawet głośno zaprotestuję.

W Restauracji u Ziyada byłam parę razy wraz przyjaciółmi. Za każdym razem kelnerzy kazali na siebie baaaardzo długo czekać, nawet przywoływani mieli nas w nosie. Zamawianie i oczekiwanie na zamówienie za każdym razem, niezależnie od ilości gości, trwało epicko długo. Zastanawialiśmy się w czym tkwi ten denerwujący zwyczaj i za każdym razem nasuwała się jedna wskazówka, wprost ze wspomnianej strony, żadne z nas nie jest ani znanym aktorem, ani politykiem ani biznesmenem. Nie dla nas te progi.

Mam nadzieję, że ten wpis w pełni oddaje obraz mojego zniesmaczenia i oburzenia.

 

Podsumowując. W mojej opinii jest to miejsce wyjątkowe ze smaczną kuchnią. Szkoda, że nie zadbano tu o dobrą atmosferę obsługi. Jak widać to potrafi zrazić. Szkoda.

 

U ZIYADA
Restauracja i Kawiarnia
ZAMEK W PRZEGORZAŁACH
30-251 Kraków, ul. Jodłowa 13