Tropem Smoka po Krakowie i okolicach

wyrzuć przewodnik, podążaj za smokiem

Menu Close

Del Papa

Wracam do recenzji kulinarnych, które niestety regularnie zaniedbuję. Ilość zdjęć i paragonów już dawno mnie przerosła, więc trzeba coś z tym zrobić.

włoska restauracja

Zaczynam od włoskiego jedzenia i od ulicy św. Tomasza, przy której znajdziecie Del Papa. Już nie pamiętam, czy trafiłam tam z polecenia czy z ciekawości. Najważniejsze, że odkryłam miejsce, do którego lubię wracać. Przy obecnej modzie na włoskie jedzenie i stale rosnącej liczbie miejsc, które chciałyby się specjalizować w italiano, dobrze mieć pewny i sprawdzony adres.

szybki konkret

Jedna z sal Del Papa, przenosi w klimat włoskiej uliczki. Druga najczęściej wypełniona jest rodzinami z dziećmi, co też wprowadza typowy gwarny, włoski nastrój. Udało mi się sprawdzić makarony i pizzę – wystawiam ocenę celującą. Jest smacznie i świeżo. Bez obaw wrócę tu z dzieckiem. Co do uwag to jedna związana właśnie z dziećmi: przydałby się przewijak w toalecie.

Na koniec duże plusy za sympatyczną obsługę. Zwracam na to zawsze uwagę, bo lubię nie tylko dobrze zjeść ale również fajnie spędzać czas w restauracji. Tutaj zawsze czuję się, jak mile widziany gość.

Polecam razy sto 🙂

Pizza w Del Papa

 

DEL PAPA

ul. św. Tomasza 6, Kraków

menu restauracji